Ajută-ne să ajutăm!

3,5% din impozit

Completeaza Cererea privind destinatia sumei reprezentand pana la 3,5% din impozitul anual pe veniturile din salarii si asimilate salariilor si alege sa redirectionezi cei pana la 3,5% catre Asociatia ANAIS.

20% din impozit

Toti agentii economici au posibilitatea de a redirectiona o parte din impozitul pe profit catre organizatiile neguvernamentale ce desfasoara activitati sociale ce vin in spijinul comunitatii.

Ajută-ne cu bani

Banii reprezinta cea mai utila forma de ajutor. Fiecare proiect implica persoane care au nevoi specifice si necesita ajutor de natura diferita, de la caz la caz.

Newsroom

Citește ultimele articole

Marșul “Împreuna pentru siguranța femeilor!”, ediția a V-a

Patru mari orașe din România se ridică împotriva violenței asupra femeilor

Elevii creativi ai Școlii Româno-Finlandeze

În cadrul proiectului ”Plus valoare pentru copiii noștri”, derulat în anul de învățământ 2018-2019, elevii claselor a-VII-a și a-VIII-a ai Școlii Româno-Finlandeză au întâllnit-o în

Sesiune de informare pentru cadrele didactice din cadrul Școlii Româno-Finlandeze

Astăzi la Școala Româno Finlandeză din București a avut loc o sesiune de informare a cadrelor didactice din învățământul primar cu privire la  tipurile de violență domestică relgementate în legisla

Proiecte

Asociația ANAIS este o organizație nonguvernamentală, nonprofit acreditată de către Ministerul Muncii, Familiei, Protecției Sociale și Persoanelor Vârstnice prin certificatul de acreditare seria AF nr. 001588 din 09.10.2014.

Asociația ANAIS deține o licență de funcționare definitivă pentru serviciul social ”Centrul de consiliere pentru prevenirea și combaterea violenței în familie” având seria. LF nr. 00013 din 16.08.2016 emisă de Agenția Națională pentru Egalitate de Șanse Între Fmei și Bărbați