Ajută-ne să ajutăm!

3,5% din impozit

Completeaza Cererea privind destinatia sumei reprezentand pana la 3,5% din impozitul anual pe veniturile din salarii si asimilate salariilor si alege sa redirectionezi cei pana la 3,5% catre Asociatia ANAIS.

20% din impozit

Toti agentii economici au posibilitatea de a redirectiona o parte din impozitul pe profit catre organizatiile neguvernamentale ce desfasoara activitati sociale ce vin in spijinul comunitatii.

Ajută-ne cu bani

Banii reprezinta cea mai utila forma de ajutor. Fiecare proiect implica persoane care au nevoi specifice si necesita ajutor de natura diferita, de la caz la caz.

Newsroom

Citește ultimele articole

20 Septembrie 2019. Ziua mondiala de lupta împotriva cancerelor ginecologice

World GO Day (Gynecologic Oncology Day) este un eveniment internațional
organizat pentru prima dată în acest an, dedicat conştientizării factorilor de

PROGRAMUL CENTRULUI DE CONSILIERE PENTRU PREVENIREA SI COMBATEREA VIOLENTEI IN FAMILIE

In perioada 26 Aprilie - 5 Mai Centrul de consiliere pentru prevenirea si combaterea violentei in familie va fi inchis urmand ca activitatea sa fie reluata incepand cu data de 6 Mai.

Proiecte

Asociația ANAIS este o organizație nonguvernamentală, nonprofit acreditată de către Ministerul Muncii, Familiei, Protecției Sociale și Persoanelor Vârstnice prin certificatul de acreditare seria AF nr. 001588 din 09.10.2014.

Asociația ANAIS deține o licență de funcționare definitivă pentru serviciul social ”Centrul de consiliere pentru prevenirea și combaterea violenței în familie” având seria. LF nr. 00013 din 16.08.2016 emisă de Agenția Națională pentru Egalitate de Șanse Între Fmei și Bărbați